" "

Uśmiech i godziny wspólnej zabawy w prezencie. Fotopuzzle przypadną do gustu każdemu

Uśmiech i godziny wspólnej zabawy w prezencie. Fotopuzzle przypadną do gustu każdemu

Dawno już minęły czasy, gdy układanki wykorzystywano jedynie w charakterze pomocy naukowej. I chociaż nadal zmuszają nas do myślenia, to dziś zarówno dzieciom, jak i dorosłym kojarzą się przede wszystkim z rozrywką. Mimo upływu lat, puzzle wciąż tak samo chętnie wybierane są na prezent dla kogoś albo... dla siebie. W czym tkwi fenomen rozsypanych elementów, które składamy w całość? I czy na odtwarzaniu wymyślonych przez producenta obrazków kończą się możliwości puzzli? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Nastała nowa epoka w tworzeniu układanek. Jej prekursorem są fotopuzzle

Pierwsze, geograficzne puzzle były dosyć łatwe w układaniu. Ich brzegi pokrywały się z granicami poszczególnych państw, oczywiście w dużym uproszczeniu. Wynalezienie piły włośnicowej pomogło autorowi łamigłówki wycinać bardziej złożone kształty, a stąd już była prosta droga do dzielenia obrazków bez względu na to, co się na nich znajdowało. Dzięki temu puzzle nie tylko zyskały na atrakcyjności, ale też dopasowywanie poszczególnych kawałków stało się o wiele trudniejsze. W ten sposób docieramy do współczesnych układanek.

Jeszcze do niedawna o tym, co widnieje na obrazku, decydował producent puzzli. My mogliśmy tylko wybrać w sklepie opakowanie, które najbardziej nam odpowiada i cieszyć się z powstającego powoli pięknego krajobrazu. Ten stan rzeczy nie trwał jednak długo. Rewolucja w postaci druku cyfrowego sprawiła, że mamy coraz większy wpływ na wygląd naszego zestawu. Szczególnym momentem zwrotnym w historii układanek było nadrukowanie na nich pierwszej prywatnej fotografii. Dziś puzzle z własnym zdjęciem są powszechną i niezwykle lubianą pamiątką, do której chętnie się wraca.

Brak pomysłu na prezent? Puzzle ze zdjęciem spieszą z pomocą

Pojawienie się fotopuzzli wzbogaciło nas o kolejny pomysł na uniwersalny podarek. W zależności bowiem od zdjęcia, jakie na nich umieścimy, mogą okazać się doskonałym upominkiem dla bliskiej osoby albo nawet dawno niewidzianej znajomej. Oczywiście pierwszym rozwiązaniem, jakie przychodzi nam do głowy, jest zdjęcie portretowe lub fotografia upamiętniająca ważne chwile. Z tego powodu personalizowane układanki są idealnym prezentem z okazji ślubu lub rocznicy, a także narodzin dziecka.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie fotopuzzli do zamieszczenia na nich obrazka związanego ze wspólnymi przeżyciami czy wyjazdami. Taki upominek można dać komuś na urodziny, imieniny czy święta. W sklepie Puzzle4u doceniamy Wasze wspomnienia i staramy się je w interesujący sposób utrwalić, by stały się powodem do wzruszeń oraz doskonałej zabawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl